توزیع یک میلیون کارت نائب‌ الشهید در اربعین 96

  • یکشنبه, 21 آبان 1396 ساعت 12:58
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 881 دفعه

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از توزیع یک میلیون کارت نائب ‌الشهید در موسم اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی الاربعین، حسین عامریان، دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه طی اربعین امسال چهار موکب مرزی و پنج موکب در مسیر پیاده‌روی اربعین داشتند، افزود: موکب های نائب الشهید در تمامی خروجی های مرزی و فرودگاه امام خمینی فعال بودند و در مسیر پیاده روی اربعین حسینی هم موکب‌ها در روبروی سپاه بدر،‌ مطعم واحد ابتدای راه نجف، عمود 285؛ ‌موکب امام رضا(ع)، عمود 445 و عمود 860 قرار داشتند.

وی اظهار کرد: 250 خادم در مسیر پیاده‌روی اربعین و 70 خادم در خروجی مرز فعالیت داشتند که اغلب آنان را همسران،‌ فرزندان و پدران شهدا تشکیل می‌دادند و به توزیع کارت نائب‌الشهید می‌پرداختند. این طرح به اشخاص امکان می‌داد تا شهید مشخصی را انتخاب کنند.

عامریان با بیان اینکه کارت‌های نائب‌الشهید صادر شده به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و اردو بود، گفت: تصاویر شهدای کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، بحرین، نیجریه، یمن،‌ عربستان و ... گردآوری شده بود که به زوار هر کشور،‌ شهیدی از همان کشور پیشنهاد می‌شد.

مدیرعامل کانون همبستگی فرزندان شاهد با اعلام اینکه یک میلیون کارت به زوار ارائه شده است، از فعالیت تشکل ها استانی کانون همبستگی فرزندان شاهد یاد و عنوان کرد: این تشکل ها پیش از اعزام کاروان‌ها از هر استان نسبت به ارائه کارت نائب‌ الشهید اقدام می‌کردند. همچنین برخی از این کارت‌ها با مشارکت عراقی‌ها که به عنوان خادم با ما همراهی می‌کردند ارائه می‌شد که به تبلیغ طرح می‌پرداختند و همراهی خوبی داشتند.

عامریان با اظهار داشت: سال گذشته فقط در مرز شلمچه موکب مستقل نائب الشهبد فعالیت داشت و طرح به صورت آزمایشی و در قالب دیگر موکب ها دنبال شد. ولی امسال نخستین سالی بود که موکب های متعدد و مستقل طرح راه اندازی شد که استقبال چشمگیر و زائد الوصفی به عمل آمد.

دبیر کارگروه شاهد کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود: شبکه افق، همراه رسانه‌ای ما بود و در چادرهای رسانه افق نیز به کارت نائب‌ الشهید توزیع می گردد.همچنین غرفه نائب الشهبد در فرودگاه امام خمینی(ره) نیز راه اندازی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه