هدف از اجرای طرح بین المللی نائب الشهید، اجرای دیپلماسی مردمی در حوزه وحدت جهان اسلام است

  • شنبه, 10 شهریور 1397 ساعت 03:30
  • منتشرشده در اخبار
  • خواندن 408 دفعه

عضو خبرگان رهبری گفت: جریان جبهه مقاومت تمام طرح‌های استکبار را بدون استثنا به شکست کشانده که این نقطه قوت جهان اسلام است.

 آیت الله محمود محمدی‌عراقی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیئت امناء کانون همبستگی فرزندان شاهد در دومین‌ نشست هم اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت در جهان اسلام که عصر روز دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ در سالن تلاش تهران برگزار شد با بیان اینکه اگر بتوانیم پرچم برادری و عقد اخوت سران کشورهای اسلامی را طبق سنت پیامبر زنده کنیم، مناسب است، اظهار داشت: باید وحدت جهان اسلام در برابر اردوگاه نظام سلطه برقرار شود‌.

محمدی‌عراقی با اشاره به چالش‌ها و نقاط قوت در حوزه جهان اسلام ادامه داد: جریان جبهه مقاومت تمام طرح‌های استکبار را بدون استثنا به شکست کشانده که این نقطه قوت جهان اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خیانت برخی سران کشورهای اسلامی به جبهه مقاومت، تصریح کرد: باید نهادهای مردم‌نهاد برای تقویت این نقطه قوت مورد توجه قرار گیرد.

وی به عنوان رئیس هیئت امناء اتحادیه بین المللی فرزندان شهدا جهان اسلام به ارائه گزارشی از این اتحادیه پرداخت و گفت: یکسال است که اساسنامه این اتحایه تدوین و اعضای شورای مرکزی آن از لبنان، عراق، بحرین و ایران انتخاب شده‌اند.

محمدی عراقی به برنامه ریزی برای راهپیمایی عظیم اربعین اشاره کرد و افزود: هدف ما از این اقدامات اجرای دیپلماسی مردمی در حوزه وحدت جهان اسلام است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی یادآوری کرد: زائران اربعین از این طرح که به نیابت از شهداست استقبال بی نظیری کرده‌اند. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت اسلام برای تحقق این وحدت استفاده کنیم.

انتهای پیام/

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 شهریور 1397 ساعت 04:56
  • اندازه قلم

درباره ی ما

کانون همبستگی فرزندان شاهد پیشنهاد ایجاد کمیته شاهد را در تیرماه سال 95 به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین ارائه نمود که مورد استقبال و موافقت آن کمیته قرار گرفت و مسئولیت آن نیز به کانون همبستگی فرزندان شاهد محول گردید. طرح های متعددی در کارگروه شاهد مد نظر بود که طرح «نیابت شهداء در پیاده روی اربعین و زیارت حضرت اباعبدالله(ع)» به کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین پیشنهاد و مورد تصویب قرار گرفت.

فرصت پیش آمده برای کانون همبستگی فرزندان شاهد، جهت اجرای این طرح توفیقاتی دور از انتظار بود؛ «توفیق حضور در اربعین حسینی»، «توفیق خادمی اربعین» و «توفیق نیابت شهداء». حد اعلائی که تصورش هم دور از ذهن بود!

ارتباط با ما

img 198352 تلفن تماس:88358420


pin نشانی: یوسف آباد، خیابان شهید فتحی شقاقی، روبروی خیابان جهان مهر، پلاک 91 – کدپستی:  1431755693

telegram minimal logo کانال تلگرام نائب الشهید

موقعیت در نقشه